Bina Görüntü ve Ses Sistemleri

Bina Görüntü ve Ses Sistemleri

     Görüntülü kapı telefonu (görüntülü diafon sistemi) özellikle evlerde iş yerlerinde ve apartmanlarda güvenliğimiz için gerekli olduğu için hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. 

Apartman girişlerinde, villalarda ve işyerlerinde güvenliğinizi üst düzeyde sağlayabilmek ve daha ilk girişte hırsızlara veya tanımadığınız kişilere dur diyebilmeniz için gerekli olan sistemlerdir. Günümüzün vazgeçilmez sistemleri olarak adlandırılan apartmanlar, siteler ve villalar için özel olarak tasarlanmış dijital veya analog çalışma altyapısına sahip görüntülü diafon ve interkom sistemleri artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Görüntülü interkom ve görüntülü kapı telefonları zilinizi çalan kişinin kimliği hakkında size sesli diafon ve interkom sistemlerine nazaran daha yüksek güvenlik sağlar. 

Basit olarak görüntülü diafon, zilinize basıldığında kişinin görüntüsünü otomatik olarak ev veya işyerinizde bulunan monitöre iletir, görüntü iletimiyle birlikte kapınızdaki kişi ile sesli olarak iletişim kurmanıza veya kapı otomatiğini açmanıza izin veren sistemlerdir. Bunun yanında binanızda bulunan kapıcı ile direk görüşme yapabilmenizi sağlama, bina içindeki farklı kameraların görüntülerini de kendi monitörü üzerinden gözlemlemenizi sağlama gibi ekstra özellikleri de bulunmaktadır. 


Bina giriş kapısı bir binanın en önemli güvenlik araçlarındandır. Birçok hırsızlık olayı, apartman giriş kapısının güvenliksiz olmasından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden bina giriş kapıları estetiğin yanı sıra güvenliği en üst düzeyde tutan sistemlere sahip olmalıdır. Giriş kapınız alüminyum, ferforje veya daire giriş kapıları gibi çelik kapıdan imal edilebilir. Kapı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kapınızın sağlam ve güvenliğinin üst düzeyde olmasıdır. Güvenlik sisteminizi görüntülü diafon sistemleriyle ve bina dış kapınızı gören güvenlik kameralarıyla artırabilirsiniz. Diafon ve güvenlik kamera sistemleri sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulduğunda maliyeti oldukça düşüktür. Görüntülü veya sesli olarak sunulan diafonlar sizin ve ailenizin güvenliği için apartmanınızın olmazsa olmazlarındandır.

Hizmetlerimiz
© 2006 - 2015 KUZEY ELEKTRONIK
Meydankapı Mah. Meydan Eteği Sok. No:7\C Sinop\Merkez Tel:0368 261 1 911 - Fax: 0368 260 01 58